Konferencja prasowa - nowy rynek dla Rawicza

7 kwietnia w Urzędzie Miejskim odbyła się konferencja prasowa, podczas której architekt, Roman Rutkowski przedstawił koncepcję rewitalizacji rynku i deptaków w Rawiczu. Omówiono również koncepcję zmiany organizacji ruchu. Po spotkaniu z mediami z założeniami projektu zapoznali się miejscy radni.

 26 kwietnia oficjalnie rozpoczęły się konsultacje społeczne - głos mieszkańców będzie tu miał ogromne znaczenie. Uruchomiona została dedykowana rewitalizacji strona internetowa: www.nowyrynek.rawicz.pl, a na adres e-mail rewitalizacja@rawicz.eu można przesyłać własne sugestie dotyczące zaproponowanego projektu.

Grzegorz Kubik
Burmistrz Gminy Rawicz:
"Nad projektem należy jeszcze pracować. Ważny w tej sprawie będzie głos mieszkańców. Należy jednak pamiętać, że nowe propozycje muszą być zgodne z wizją konserwatora, który jest trzecią stroną przy tworzeniu tego projektu".

Roman Rutkowski
Projektant:
"Koncepcja rewitalizacji starówki zakłada silne odwołania do historii miasta. Rynek będzie przede wszystkim nie placem parkingowym, ale przestrzenią pieszą, na której dodatkowo znajdą się miejsca postojowe".

TOP

THEME OPTIONS

Header type:
Theme Colors:
Color suggestions *
THEME
* May not have full accuracy!