Projekt rewitalizacji z pozwoleniem na budowę

kon220

3 października Burmistrz Gminy Rawicz i Naczelnik Wydziału Inwestycji i Rozwoju na konferencji dla mediów oficjalnie poinformowali o złożeniu przez projektanta (przyp. że był nim Roman Rutkowski z Wrocławia) projektu rewitalizacji rynku i deptaków wraz z pozwoleniem na budowę.

 

Podczas konferencji przedstawione zostały szczegóły rewitalizacji, m.in. sposób zorganizowania parkingów, ruch pieszy oraz samochodowy wokół rynku. Przestrzeń rynku ma nawiązywać do jego wyglądu sprzed wojny, gdy w sercu miasta odbywały się liczne jarmarki i ma być nastawiona głównie na ruch pieszy. Nawierzchnia rynku i deptaków ma być wygodna i bezpieczna, a także odpowiadać potrzebom osób z niepełnosprawnością.

W projekcie zostały uwzględnione uwagi mieszkańców, którzy mieli możliwość wyrażenia swoich opinii podczas konsultacji społecznych. Uwagi przede wszystkim dotyczyły miejsc parkingowych. W rezultacie tych uzgodnień na rynku zaplanowano 162 miejsca parkingowe oraz dodatkowe kilkadziesiąt miejsc na ulicach wokół rynku.
Początek realizacji zaplanowany jest na rok 2019 po wyłonieniu wykonawcy, a rewitalizacja ma zostać ukończona w 2020 roku."

TOP

THEME OPTIONS

Header type:
Theme Colors:
Color suggestions *
THEME
* May not have full accuracy!